Niemiecka służba zdrowia - opłaty

Wyjeżdżając do legalnej pracy w Niemczech możesz być zmuszony do skorzystania z niemieckiego systemu opieki zdrowotnej. Niemiecka służba zdrowia należy do jednej z najlepszych na świecie, warto jednak zwrócić uwagę, że opłaty są tu na każdym kroku i nie są to opłaty niskie.


Opłaty te są regulowane z ubezbieczenia, dlatego tak ważne jest jego posiadanie, gdyż pobyt w szpitalu - nawet krótki - może spowodować, że zamiast wrócić do kraju bogatsi, wrócimy tam z długami
Co więcej, posiadanie ubezpieczenia zdrowotnego w Niemczech jest obowiązkiem oraz warunkiem otrzymania prawa pobytu. Dotyczy to pracowników jak i studentów.
Są dwie możliwości ubezpieczenia: państwowe oraz prywatne.
Państwowe ubezpieczenie zapewnia ten komfort, że lekarz wysyła rachunek bezpośrednio do ubezpieczyciela, a ty zapłacisz tylko 10 euro za pierwszą wizytę u lekarza w kwartale.
Jeżeli jesteś ubezpieczony w prywatnej firmie, będziesz musiał zapłacić za wizytę z własnej kieszeni, a potem odzyskać pieniądze od ubezpieczyciela.

UWAGA! Niektórzy lekarze przyjmują tylko prywatnie ubezpieczonych pacjentów. Jeśli masz tylko państwowe ubezpieczenie, będziesz musiał zapłacić za wizytę, bez możliwości zwrotu kosztów.
Pobyt w szpitalu jest bezpłatny tylko dla niektórych pacjentów, ubezpieczonych w prywatnych firmach. Objęci państwowym ubezpieczeniem będą musieli zapłacić za pierwsze 14 dni pobytu w szpitalu (opłata rozliczana w cyklu dziennym).

Jeśli nie wiesz czy Twoje ubezpieczenie pokrywa wszystkie koszty, masz wątpliwości co do wybranej taryfy - skontaktuj się z nami. Pomożemy wybrać - bezpłatnie - korzystną oraz dopasowaną do indywidualnych potrzeb ofertę.

Keine Kommentare:

Kommentar veröffentlichen