Jak zaoszczedzić w Niemczech na podatku

Pracują Państwo w Niemczech i płaca podatki do fiskusa? Szukają Państwo kosztów, ale nie znajdują rozwiązania? My doradzimy jak zaoszczędzić pieniądze w postaci ulg podatkowych!
Nie każdy wie, ze ubezpieczenie zdrowotne, wypadkowe, mieszkania, niezdolności do pracy, emerytalne (z dofinansowaniem od państwa niemieckiego), odpowiedzialności cywilnej i firmy można odpisywać od dochodu i przez to pomniejszyć podatki. Dlaczego płacimy podatki a nie zabezpieczamy naszej przyszłości oraz zdolności do pracy?

 Każdy zatrudniony w Niemczech pracownik (Angestellte) ma prawo do renty zakładowej „betriebliche Altersvorsorge (baV)„ . Dzięki tej rencie oszczędzają Państwo na składkach socjalnych, które są odprowadzane od naszej wypłaty (udział pracobiorcy to ok. 20% od wynagrodzenia brutto) oraz podatku (ok. 30% od wynagrodzenia brutto)w zamian odkładane są pieniądze na prywatna rentę. Ta forma oszczędzania umożliwia przejście na wcześniejszą emeryturę bez strat pieniężnych. Ustawowy wiek emerytalny w Niemczech to 67 lat, niezależnie od płci.

Ubezpieczenia nie musza być drogie.Tylko ubezpieczenie dopasowane do Państwa potrzeb daje optymalna ochronę i jest inwestycją zabezpieczającą dorobek całego życia, a do tego składki mogą być odpisane od podatku. Więcej informacji na naszej stronie internetowej lub w naszych biurach.

Keine Kommentare:

Kommentar veröffentlichen

Nieruchomość w Niemczech