Zmiany w ubezpieczeniach

UWAGA! Nadchodzące zmiany w taryfach ubezpieczeniowych!

Myślą Państwo o ubezpieczeniu dla siebie, rodziny lub znajomych? Warto zapoznać się z nadchodzącymi zmianami w taryfach ubezpieczeniowych, w związku z równouprawnieniem kobiet i mężczyzn, które będą obowiązywały 21.12.2012 roku i dowiedzieć się jaki wpływ będą one miały na warunki naszego ubezpieczenia.

Taryfy UNISEX

Unisex oznacza to, iż taryfy ubezpieczeniowe nie mogą być zależne od płci osoby ubezpieczonej. Taryfy ubezpieczeniowe będą obliczane zgodnie z równouprawnieniem, nie będzie różnic miedzy składkami ofert dla kobiet i mężczyzn. Dotyczy to zarówno ubezpieczeń prywatnych jak i państwowych.

Dlaczego takie zmiany?

Do tej pory przy obliczaniu składki ubezpieczeniowej kobiet brano pod uwagę to, iż szacowany średni okres życia kobiet jest o wiele dłuższy niż mężczyzn, lub w młodszych latach bardziej kosztowny ze względu na świadczenia oraz większe zapotrzebowanie lekarskie. Dlatego tez składki na ubezpieczenia zdrowotne, emerytalne czy polisy na życie były o wiele wyższe niż składki płacone przez mężczyzn.

O czym warto wiedzieć?

Ze względu na nadchodzące zmiany w wielu przypadkach powinniśmy pomyśleć o ubezpieczeniu już w tym roku! Niektóre warunki ulegną zmianie co wiąże się z wyższymi kosztami dotyczącymi składek. Korzystniej jest np. w przypadku mężczyzn ubezpieczyć się od następstw nieszczęśliwych wypadków czy zalożyć fundusz emerytalny w tym roku! Więcej informacji na ten temat udziela Państwu bezpłatnie nasi doradcy w biurach na terenie całych Niemiec.

Keine Kommentare:

Kommentar veröffentlichen

Fakty o Riester Rente

Kilka faktów o Riester:  osoby dorosłe otrzymują dopłatę 175 Euro rocznie dzieci otrzymują dopłatę 300 Euro rocznie wkład własny możemy ...