Jak zaoszczędzić na emeryturę małym kosztem?

Każdy jest w stanie finansowo zabezpieczyć swoją przyszłość finansową - potrzebna jest tylko dobra strategia finansowa. Poprzez analizę obecnej sytuacji pomożemy Państwu stworzyć plan oszczędnościowy, dopasowany indywidualnie do Państwa potrzeb.

Wielu z nas musi się sporo natrudzić, aby każdego miesiąca wyjść na swoje.
Co zatem z zabezpieczenie przyszłości? - To pozostaje zdecydowanie na dalszym planie.
Tak wcale nie musi być, pokazujemy Państwu z jakich źródeł i środków finansowania należy korzystać, aby zbudować sobie rezerwę finansową.

Niemcy wpadają w ubóstwo spowodowane narastającą liczbą osób starszych. Jednemu na trzech pracowników grozi emerytura poniżej minimum egzystencjalnego - obecnie 688 Euro miesięcznie. Winne temu są w pierwszej linii reformy emerytalne. Przy obecnym stanie sytuacji poziom emerytur będzie dalej spadał aż do roku 2030 z 49,6 % do 43% pensji netto.

Przeciętnie zarabiające osoby, które nie posiadają prywatnego zabezpieczenia na przyszłość powinny obawiać się tego, że na starość mogą zaliczać się do grupy osób wymagającej pomocy socjalnej.
Ważne jest zatem, aby uświadomić sobie, że już z niewielką składką, można osiągnąć duży efekt. Centrala konsumencka w Nadrenii Północnej-Westfalii oraz w Hamburgu wydała poradnik dotyczący zabezpieczenia na starość. W ten sposób uzyskują dla siebie to co najlepsze.

Check-lista dotycząca zabezpieczenia na starość

1. Jakie źródła dochodów mają Państwo zasadniczo do dyspozycji.

- emerytura wynikająca z ustawy
- emerytura w wieku 67 lat
- emerytura w wieku 63 lat


2. Jak wysokie są Państwa wymagania co do zabezpieczenia na starość?

Proszę porównać, przewidywane wydatki oraz przychody, które będą Państwo mieli w starszym wieku – w ten sposób poznają Państwo swoją lukę emerytalną.

3. Oszczędzanie podczas sprawdzania ubezpieczenia.

Proszę uporządkować swoje finanse – w ten sposób Państwa pieniądze nie będą więcej „ginąć”. Przejrzyjcie Państwo umowy ubezpieczeniowe. Polisy takie jak zasiłek pogrzebowy, ubezpieczenia: od pęknięcia szkła, okularów, bagażu są przeważnie drogie i zbyteczne. Centrale konsumenckie polecają opieranie się na ubezpieczeniach według  systemu GAU (najcięższa hipotetyczna awaria). Na samym początku powinni Państwo zabezpieczyć się przed wszystkimi niebezpieczeństwami, które zagrażają państwa egzystencji: prywatna odpowiedzialność cywilna, inwalidztwo, przypadek śmierci. Jeżeli zostają Państwu pieniądze, mogą Państwo zabezpieczyć się przed dalszym ryzykiem zagrażającym egzystencji na przykład ubezpieczenie wyposażenia domu, co może jednak spustoszyć Państwa portfele.

4. Sprytne wykorzystywanie środków finansowania dla rodziny

- Zasiłek rodzinny (Kindergeld) częściowo zaoszczędzić i odłożyć na korzystny fundusz z indeksem (ETFs)
- inkasować kwoty wolne od podatku oraz dodatki wspierające budowę mieszkania lub Riester-Rente.
- odliczyć od podatku: opiekunki do dziecka, żłobek,
- wnioskować o wsparcie finansowe na pokrycie wydatków związanych z opieką nad dzieckiem (wszyscy od sierpnia 2012)
- wnioskować o zasiłek wychowawczy


5. Zyskiwać przy zabezpieczeniu na starość dzięki wsparciu od Państwa

- z Rister Rente: w tym modelu zyskują przede wszystkim osoby zarabiające mało z wieloma dziećmi
- Podstawowy dodatek 75 Euro na rok
- dodatek na dziecko 300 Euro rocznie na każde dziecko urodzone po 2008 roku
- dodatek do zasiłku rodzinnego na każde dziecko urodzone po 2008 roku

Chciałbyś dowiedzieć się jak wysoka będzie Twoja emerytura Państwowa i co zrobić aby ją zwiększyć małym kosztem? Umów się na niezobowiązujący termin z naszym doradcą!

www.pro-expert.eu 

Keine Kommentare:

Kommentar veröffentlichen